Instancja Abyssal Maw

Abyssal Maw to nowa lokacja udostępniona dla graczy wraz z nowym dodatkiem do gry World of Warcraft – Cataclysm.

 

 

 

 

 

Gdy siły żywiołów świata Azeroth znajdowały się pod wpływem Starych Bogód, były niebezpieczne dla poszukiwaczy przygód. Aby uchronić świat od zagrożeń Tytani uwięzili Starych Bogód głęboko pod ziemią, a żywioły zostały wygnane do Elemental Planes – miejsca odosobnionego od Azeroth… W miejscu tym zostały stworzone cztery strefy, odpowiadające czterem istniejącym żywiołom. Przez bardzo długi okres czasu żywioły ziemi, powietrza, ognia i wodu toczyły walkę o dominację na nowo powstałych terenach. Jednym z terenów należących do Elemental Planes jest Abyssal Maw. Miejsce to zostało opanowane przez żywioł wody. Jak mówi legenda, Neptulon the Tidehunter – władca całego wodnego królestwa jest w posiadaniu potężnej broni. Jeżeli ktoś ją zdobędzie zapewni sobie kontrolę nad wodami mórz samego Azeroth. Jak do tej pory artefakt ten był szczelnie strzeżony przez żywiołaki wody, jednak teraz wszystko ma się zmieniń.

W Deepholm, Deathwing planuje dokonać strasznego w skutkach czynu. Zamierza on przenieść Elemental Planes do Azeroth. Zrobienie tego może zniszczyć powierzchnię świata, oraz przerwać barierę, która oddzielała te dwa światy. Biorąc pod uwagę moc jaką posiada broń skrywana przez żywiołaki wody, wielu z bohaterów Przymierza oraz Hordy zawita do Abyssal Maw by zdobyć ten artefakt.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)