The Burning Crusade – Informacje

OkladkaWorld of Warcraft: The Burning Crusade
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Activision Blizzard
Dystrybutor: CD Projekt
Data premiery (świat): 16.01.2007
Data premiery (Polska): 16.01.2007

Minęło kilka lat od porażki Płonącego Legionu na górze Hyjal a rasy Azerothu zaczęły odbudowywać swoje siedziby. Wraz z odnowionymi siłami, bohaterowie Hordy i Przymierze rozpoczęli odkrywanie nowych ziem zamkniętymi za Mrocznym Portalem aby zbadać nieznane krainy spoza znanego świata. Czy ci bohaterowie odnajdą przyjaciół czy wrogów? Jakie niebezpieczeństwa i nagrody oczekują za mrocznym portalem? I co zrobią kiedy dowiedzą się że demony które zostały rzekomo zniszczone powróciły i planują odnowić swą Płonącą Krucjatę? World of Warcraft: The Burning Cursade jest ekscytującym dodatkiem do wielokrotnie nagradzanego MMORPG’a Blizzarda. Poszerza on grę poza wszelkie granice, dodając nowe rasy, krainy, battlegroundy, profesje, przedmioty i wiele innych atrakcji. Dodatek wraz z podstawową wersją fry został wydany również jako Battle Chest wraz z poradnikami do obu gier.

Główne cechy gry:

- Krwawe Elfy są nową grywalną rasą, która stoi po stronie Hordy. Rozgrywkę rozpoczynają w Quel’Thalas.
- Draenei są nową grywalną rasą, która stoi po stronie Przymierza. Rozgrywkę rozpoczynają w Azuremyst Isle.
- Nowa profesja – jubilerstwo.
- Limit poziomu postaci zwiększony do 70.
- Wprowadzony został nowy świat – Outland – dostępny po przejęciu przez Dark Portal (od 58 poziomu).
- Wprowadzenie latających wierzchowców.
- Udostępnienie nowych instancji rajdowych : Caverns of Time (Jaskinie Czasu) w Tanaris umożliwiających branie udziału w bitwach z przeszłości, m. in. wizyta w Hillsbrad Foothills nie zniszczonych przez plagę oraz bitwa na górze Hyjal. W tym również Kharazan – lvl 70 raid w wieży Medivha i Black Temple – lvl 70 raid w siedzibie Illidana Stormrage. Po za wyżej wymienionymi instancjami wprowadzono jeszcze Gruul’s Lair – lvl 70 raid dla 25 osób i 4 skupiska instancj: Hellfire Citadel (60+ lvl, siedziba Magtheridona), Coilfang Reservior (62+ lvl, siedziba Lady Vash), Auchindoun (64+ lvl), Tempest Keep (70 lvl, siedziba Kael`a, wymagany fly mount).
- Nowe pole bitewne (Eye of the Storm).
- Setki questów i potworów (w tym również potężni bossowie).
- Setki nowych wspaniałych przedmiotów (również typu socketed, przedmioty będzie można ulepszać umieszczając w gniazdach klejnoty tak jak w Diablo 2).
- Przymierzu została udostępniona klasa Szamana (Draenei) a Hordzie Paladyna (Krwawe Elfy).

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)