Instancja Halls of Stone

IkonaHalls of Stone (Kamienne Sale) zostały dodane do gry wraz z drugim dodatkiem – Wrath of The Lich King. Znajdują się one w Ulduar w Burzowych Szczytach. Najgroźniejszym bossem tej instancji, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć jest Sjonnir.

Od zawsze bohaterowie ze świata Azeroth chcieli zgłębić tajemnicę swoje pochodzenia. Biorąc udział w odwiecznej walce z duchami tracili swe życie w różnych zakątkach tajemniczego świata. Odkryte niedawno miasto tytanów, położone pośród polarnych klifów Burzowych Szczytów – Ulduar może w końcu przybliżyć mieszkańcom historię Azeroth.

Odkrywca Brann Bronzebeard spędził lata na poszukiwaniu rozrzuconych po całym świecie artefaktów. Składał w całość znalezione strzępy informacje o tajemniczym mieście. Po wielu latach doszedł do wniosku że w jednym ze skrzydeł – Kamiennych Salach może znajdować się biblioteka tytanów, która znacznie usprawniła by pracę. Archiwum biblioteki stałoby się tym samym jego największym dotychczasowym odkryciem.

Brann nie spodziewał się że podczas prób odnalezienia biblioteki napotka tyle strasznych i odrażających istot. Wykute z żelaza krasnoludy opanowały Burzowe Szczyty. Zwróciły sie one przeciwko Ulduarowi, drążąc w ścianach kompleksu tunele i tworząc nowych i doskonalszych tytanów opanowały teren Kamiennych sal..

Nie jest znane dokładne pochodzenie krasnoludów, jednak mówi się że narodziły się one w Kuźni Woli. Jest to niesamowite urządzenie stworzone przez tytanów, za pomocą którego może zostać stwożone samo życie. Niestety Kuźnia dostała się w ręce szalonego vrykula – Sjonnira Kującego Żelazo. Za jego pomocą uwolnione zostało ogromne zło, które opanowało Ulduar i Burzowe Szczyty.

Jedynym sposobem na opanowanie sytuacji jest przejęcie kuźni z rąk dotychczasowego operatora. W Kamiennych salach czycha jednak ogromne zło, które ma za zadnie przeszkodzić śmiałkom w dokonaniu tego czynu. Jeżeli żelazne legiony nie zostaną szybko powstrzymane, bezcenne informacje, które zostały ukryte w Kamiennych salach mogą zostać zniszczone i utracone na zawsze..

 

 

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)