Instancja Naxxramas

IkonaNaxxramas to forteca Plagi, na której czele stoi władca Kel’Thuzad. Niegdyś znajdowała się ona pod powierzchnią kontynentu Northrend, dziś krąży nad niebiem Azeroth. Jest to uosobienie wielkiego bólu oraz nienawiści, czyli wszystkiego tego czego przez lata wycierpieli żyjący z rąk Króla Lisza..

Wiele lat temu władca podziemi Anub’arak poprowadził armię swoich wojowników do wnętrza starożytnego nerubiańskiego zigguratu, który dziś znany jest wszystkim jako Naxxramas. Plagi opanowały cytadelę przekształcając jej korytarze w machinę wojenną.

Podczas gdy nowe stworzenia zamieszkiwały fortecę, Król Lisz szukał odpowiedniej istoty na miejsce dowódcy jego nowej, mrocznej broni. W Kel’Thuzadzie, arcymagu Kirin Tor dojrzał wielki potencjał. Obiecując wielką władzę i potęgę przekupił go aby poszedł za nim. Arcymag udał się na mroźne pustkowia Northrendu by tam siać zniszczenie.

Dążąc do nieśmiertelności i zdobycia wielkiej mocy Kel’Thuzad odrzucił swoje człowieczeństwo i przysiągł wierność Królowi Liszowi. Arcymag otrzymał zwierchnictwo nad Naxxramas. Czarna magia rozdarła ziemię zaś forteca Plagi uniosła się wysoko nad powierzchnią. Sale Naxxramas rozbrzmiały odgłosami strasznej wojny. Liczne korytarze po brzegi wypełnione przez machiny wojenne i inny sprzęt wojskowy. W komnatach roi się od różnych kreatur, w innych zaś szkolą się nowi rycerze śmierci. W skutym lodem, mroźnym sercu fortecy Kel’Thuzad, który odrodzony został jako lisz przygotowuje się do mającej nadejść już wkrótce apokalipsy. Ma ona wyłonić się z wnętrza cytadeli Plagi..

Na rozkaz Króla Lisza zło dojrzewające we wnętrzu fortecy zostało spuszczone na świat z niebios nad Wschodnimi Ziemiami Plagi. Wielu dzielnych bohaterów Azeroth próbowało atakować nekropolię, lecz nieliczni wyszli z niej nieskażeni przez czychające w salach zło.

Po pewnym czasie, gromadząc wiele informacji o zamieszkujących fortecę stworzeniach udało się pokonać zamieszkujące Naxxramas upiory. Zwycięstwo było wielkie lecz niestety krótkotrwałe. Wojownicy szybko zrozumieli że prawdziwego zła nie da się pokonać tak szybko. Plaga szybko powróciła. Kel’Thuzad, którego szczątki dostały się po pierwszej klęsce w ręce agentów Plagi, ponownie zasiada na tronie cytadelii. Ze swojego tronu dowodzi szturmem na fortecę Przymierza, Twierdzę Wintergarde. Ma być to odpowiedź na atak na bramę do Korony Lodu.

Oddziały Hordy nie mogły pozostać obojętne wobec całej sprawy i również włączyły się do walki. Potęga frakcji z całego świata zbiera się w Smoczym Morze. Wojna z Plagą wkracza w decydującą fazę. To właśnie tutaj okaże się czy zwycięstwo będzie należeć do przeciwników Króla Lisza czy zło na zawsze opanuje władzę nad światem..

 

 

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)