Uważaj na swoje hasło na battle.net

Ostatnio coraz częściej zdarza się, że hasła do konta graczy na battle.net zostają wykradzione przez osoby trzecie. Ma to miejsce w różnoraki sposób. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie podawać nikomu własnego hasła do battle.net i tym samym do gry World of Warcraft.

Pracownicy Blizzard’a nigdy nie poproszą Cię o podanie własnego hasła!


Hasło do World of Warcraft

 

Wyobraź sobie, że całe Twoje konto zostaje przejęte przez nieznaną Ci osobę, złoto i przedmioty przesłane innemu graczowi. Tragedia…. Poświęcasz swój wolny czas na grę, a w jednej chwili może to wszystko się skończyć. Najczęstszym sposobem jakiego używają złodzieje haseł do kont na World of Warcraft są sztuczne strony postawione tylko i wyłącznie po to, aby podawać tam swoje loginy i hasła. Takie strony są podobne do oficjalnej World of Warcraft, jednak mają zupełnie inny adres http://. Po wpisaniu swoich danych hasło z Twoim loginem wędruje do złodzieja, który niezwłocznie wykrada Twoje rzeczy z gry World of Warcraft!

Są proste sposoby, aby uniknąć takich przykrych niespodzianek:

  1. Nie decyduj się na hasło którego łatwo jest się domyślić!
  2. Wielkość ma znaczenie! Postaraj się, aby hasło składało się z co najmniej ośmiu znaków. Im dłuższe, tym trudniejsze do odgadnięcia.
  3. Nigdy nie powtarzaj nazwy swojego konta w haśle, nawet jeśli dodałeś cyfry lub symbole. To po prostu ułatwia życie programom do odnajdowania haseł.
  4. Programy do łamania haseł „Brute Force” będą również szukać powtarzających się sekwencji liter lub liczby, np. 123.123. Unikaj, więc takich ciągów znaków.
  5. Nie należy używać popularnych zwrotów, czy wyrazów. Pamiętaj, że wszystko można znaleźć w słowniku: nazwiska, miejsca itp. Wspólne numery, czy tzw. wymiany liter np. 8 do B, 1 I, 3 E i 0 dla O, mogą wydawać się mądre, ale są one powszechnie znane. Unikaj tego!
  6. Nie należy używać cyfr i liter, które są w jednej linii na klawiaturze np. „qwerty”. Programy do łamania haseł są przygotowane na taką „taktykę”.
  7. Użyj wszystkich znaków: zarówno liter, cyfr jak i symboli. Pamiętaj, że  dodawanie liczb tylko do końca hasła nie wystarczy.
  8. Pamiętaj o regularnych zmianach hasła!
  9. Nie należy stosować tego samego hasła do WoW jak do innych gier, programów, stron www, poczty, usług itp. Szczególnie podobnych i tych związanych z grą World of Warcraft.

Jeżeli mimo wszystko Twoje konto jest zagrożone lub po prostu nie pamiętasz hasła, możesz odwiedzić oficjalną stronę odzyskiwania hasła Battle.net, aby odzyskać dostęp do swojego konta. Jeśli chcesz więcej poczytać o zabezpieczeniu swojego konta na battle.net w WoW to sprawdź oficjalną stronę battle.net o zabezpieczeniach.

Jeszcze więcej na temat zabezpieczeń konta dowiesz się na oficjalnej stronie battle.net w artykule: „Pomoc, zostałem zhakowany!„.

Na koniec to może Ty masz jakieś pomysły, sugestie jak chronić swoje hasło przed niepowołanymi rękami? Może znasz coś o czym jeszcze nie napisaliśmy? Podziel się swoją opinią!

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)