Inskrypcje (Inscription)

IkonaInskrypcje (Inscription) to profesja będąca jedną z nowości jakie wprowadził ze sobą drugi dodatek do gry zatytułowany Wrath of The Lich King. Dzięki niej możemy stworzyć skrypty, które zwiekszają umiejętności postaci (glyphy). Dzięki tej profesji możemy tworzyć również zwoje („scroll of”), które podnoszą nam daną statystykę na dany okres czasu. Inskrypcje pozwalają również na stworzenie przedmiotu gdzie enchanter może zapisać zaklęcie tak by mógł je wystawić w domu aukcyjnym – wreszcie enchanterzy mogą normalnie zarabiać na swojej profesji. Profesje najlepiej łączyć z herbalismem, ponieważ to właśnie zioła są porządanym produktem przy inskrypcjach. Zaraz po nauce u trenera (są oni rozmieszczeni w każdej stolicy) należy zaopatrzyć się w Virtuoso Inking Set, bez którego nie zrobimy nic. Przedmiot ten możemy nabyć u vendora znajdującego się obok trenera profesji. Pergaminy oraz tusz to przedmioty, które otrzymujemy poprzez przemielenie różnego typu ziół. Gotowe już glyphy możemy umieścić na specjalnej stronie w naszej książce z zaklęciami. Ilość posiadanych przez naszego bohatera glyphów wiąże się z poziomem doświadczenia na jakim jesteśmy.

Lvl Postaci Major Glyph Minor Glyph
15 1 1
30 2 1
50 2 2
70 2 3
80 3 3

 

Istnieją dwa typy glyphów. Major i minor. Obydwa te typy zwiększają siłę naszych umiejętności lub też zmniejszają koszt many, szybkość odnawiania danej umiejętności itp. Minor jest słabszy od Major glypha. Na wysokim poziomie umiejętności dochodzi nam jeszcze jedna umiejętność. Jest to tworzenie kart potrzebnych do uzbierania setów kart Darkmoon Faire, które możemy wymienić na bardzo cenne i dobre przedmioty dla naszej postaci w objazdowym cyrku. Jest to profesja bardzo dochodowa bo każdy gracz chce jak najlepiej ulepszyć swojś postać. Co więcej kart w domu aukcyjnym potrafią osiągnąć bardzo dużą cenę.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)