Klasy World of Warcraft

Ikona Druid (Druid) to postać bardzo silnie związana z naturą. Dzięki niej może on przybierać różne formy umożliwiające graczowi pełnienie wszystkich możliwych ról w drużynie. Zmieniając się w niedźwiedzia druid jest wyśmienitym tankiem. Przybierając formę kota lub moonkina możemy pełnić rolę DPS’a. Najczęściej zdarza się jednak sytuacja gdzie druid pełni rolę healera, dzięki jego mocnym czarom w tej dziedzinie jest często zapraszany na instancje w tym właśnie celu.

- Możliwość pełnienia każdej roli w drużynie
- Bardzo silne czary
- świetny healer
- Możliwość używania tylko pancerzy typu cloth i leather
- Mały wybór broni
- W formach druid nie może używać czarów i umiejętności leczących

Ikona Łowca (Hunter) to dość oryginalna klasa, która po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia oswaja zwierzaka, który towarzyszy mu nie tylko w podróży ale i w walce. Łowca zdecydowanie lepiej czuje się w broni dystansowej niż w walce wręcz. Dzięki swoim umiejętnościom może przygotowywać pułapki. Najczęściej łowcy występują w roli dps’ów, niekiedy jednak zdarza się tak że zwierzak łowcy staje się tankiem. Hunter nie posiada żadnych umiejętności leczących.

- Batdzo dobra walka dystansowa
- Własny zwierzak
- Zbroje typu Mail od 40 poziomu
- Walka wręcz
- Pet wymaga opieki

IkonaMag (Mage) to klasa przeznaczona wyłącznie do walki czarami. Dysponuje ona trzema rodzajami zaklęć: fire, frost oraz arcane. Dzięki swoim umiejętnościom mag zadaje bardzo duże obrażenia jednak może on nosić tylko pancerz typu cloth, dlatego poziom jego zdrowia jest bardzo mały. Dzięki zaklęciom typu arcane mag może wyczarować sobie jedzenie oraz napoje regenrujące zdrowie i manę, może również tworzyć portale. Mag w drużynie pełni tylko rolę DPS’a.

- Polymorfowanie wroga
- Tworzenie mikstur odnawiających zdrowie i manę
- Bardzo silne czary dystansowe
- Tworzenie portali
- Możliwość noszenia tylko pancerzy cloth

IkonaPaladyn (Paladin) do czasu ukazania się The Burning Crusade paladyn był klasą dostępną tylko dla graczy przymierza. Paladyn skupia się głównie na defensywie, dzięki swoim umiejętnościom bardzo dobrze chroni siebie oraz pozostałych członków drużyny. Oprócz umiejętności defensywnych posiada również bardzo dobrą ofensywę i umiejętności leczące. Jako jedna z niewielu klas paladyn może wskrzeszać poległych graczy. Paladyn bez problemu może pełnić każdą z ról w drużynie.

- Dobra defensywa
- Możliwość noszenia pancerzy plate
- Możliwość leczenia i wskrzeszania
- Siła zależna w dużym stopniu od ekwipunku
- Brak możliwości walki dystansowej

IkonaKapłan (Priest) to klasa zajmująca się głównie leczeniem. Tak silnych umiejętności tego typu w całej grze nie ma żadna inna klasa. Kapłan jest bardzo słaby w walce wręcz, jedyną jego ofensywą jest drzewko talentów shadow, które daje mu dość słabe czary. Rola kapłana w drużynie to oczywiście healer chociaż bywa i tak że kapłan zostaje DPS’em. Każda rasa, która może zostać kapłanem posiada dodatkowe umiejętności. Kapłan to dość ciężka postać do wbijania kolejnych poziomów doświadczenia.

- Najlepsze leczenie ze wszystkich klas
- Silne czary chroniące przed śmiercią
- Bardzo słaba ofensywa
- Możliwość noszenia wyłącznie pancerzy cloth

IkonaŁotrzyk (Rogue) to klasa przystosowana zdecydowanie do zadawania dużych obrażeń w jak najmniejszym czasie. Posiada również bardzo ciekawą umiejętność znikania i pojawiania się. Łotrzyk bez problemu może rozbroić pułapki huntera oraz otworzyć zamknięte zamki. Jest to klasa bardzo dobra, lecz trudna do opanowania. Posiada możliwość zatruwania broni. Łotrzyk posiada słabą defensywę i brakuje mu umiejętności leczących, dlatego też zawsze wykorzystywany jest jako DPS.

- Świetna walka wręcz
- Ogłuszanie wroga
- Możliwość znikania się i pojawiania
- Energia zamiast many
- Okradanie, pułapki, otwieranie zamków
- Słaba walka dystansowa
- Brak umiejętności lecz±cych
- Możliwość noszenia wyłącznie pancerzy leather i cloth

IkonaSzaman (Shaman) do czasu ukazania się pierwszego rozszerzenia był klasą dostępną tylko dla graczy hordy. Potrafi tworzyć totemy, które pomagają w walce nie tylko jemu ale i jego przyjaciołom z drużyny. Każde drzewko talentów szamana przystosowane jest do czego innego – czary, walka wręcz, healowanie. Szaman posiada dwie role, które może pełnić w drużynie – healer oraz DPS. Pomimo możliwości noszenia tarczy nie sprawdza się on w roli tanka.

- Możliwość tworzenia totemów
- Dobra defensywa
- Czary, walka wręcz, healowanie
- Totemy nie są wytrzymałe

IkonaCzarnoksiężnik (Warlock) to tak zwana czarna strona magów. Dzięki swoim unikalnym zdolnościom warlock potrafi przywoływać do siebie demony. Każdy z przywoływanych demonów posiada inne umiejętności i ich zastosowanie również jest inne. Warlock potrafi stworzyć portal, dzięki któremu może przywołać pozostałych członków drużyny do siebie. Warlock przeznaczony jest głównie do zadawania dużych obrażeń jednak czasem jego demon pełni rolę tanka.

- Silne czary
- Przywoływanie graczy do siebie
- Demon 

 

- Słaby w walce wręcz
- Może nosić tylko pancerze typu cloth
- Musi kontrolować również demona

IkonaWojownik (Warrior) to klasa przeznaczona do walki wręcz. Nie posiada ona żadnych zdolności leczących oraz czarów. Wojownik może posługiwać się każdym rodzajem broni oraz pancerza co sprawia że posiada bardzo silną defensywę. Wojownik nie posiada many lecz pasek wściekłości, który napełnia się wraz z rozwojem walki. Warrior doskonale nadaje się na dpsa oraz tanka. Jako tank może nosić tarczę oraz pancerze typu plate, jako dps zaś dwie dwuręczne bronie.

- Świetny w walce wręcz
- Możliwość posługiwania się każdą bronia oraz pancerzem
- Bardzo duża ilość życia
- Brak umiejętności leczących oraz czarów

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)