Profesje World of Warcraft

Ikona Alchemia (Alchemy) to profesja dedykowana dla każdej klasy. Głównym jej produktem są mikstury różnego typu – uzupełniają one manę i zdrowie oraz wzmacniają znacznie statystyki bohatera na określony czas. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu kowal staje się bardzo częstym klientem alchemika, ponieważ potrafi on zamienić bardzo korzystnie surowce przez niego wydobywane. Alchemia to dość opłacalna profesja, ponieważ każdy gracz potrzebuje potionów i wzmocnień.

Ikona Górnictwo (Mining) to profesja polegająca na wydobywaniu minerałów znajdujących się w każdej krainie. Oprócz samych surowców jakimi są sztabki przyjdzie nam również wykopać różnego typu kryształy potrzebne do wielu innych profesji. Surowce, które wykopiemy możemy bardzo łatwo sprzedać innym graczom. Warto połączyć tą profesję z blacksmithing, engineering lub jawelcrafting – możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Wybierając górnictwo otrzymujemy umiejętność Find Minerals.

IkonaInżynieria (Engineering) to profesja polegająca na tworzeniu różnego typu urządzenia takich jak mechaniczne pety, bomby, dynamity, latające wierzchowce itp. Najlepiej łączyć ją z miningiem gdyż podczas wbijania jej kolejnych leveli przyjdzie nam wydać sporą liczbę złota na różne sztabki. Innymi produktami inżynierów są również pancerze, strzelby, naboje itp. Po osiągnięciu 200 poziomu przyjdzie nam wybrać pomiędzy goblin a gnome engineering. Przedmioty tworzone przez inżyniera są w większości tylko do jego użytku.

IkonaKrawiectwo (Tailoring) to profesja przeznaczona głównie dla klas noszących wyłącznie pancerz typu cloth, bo właśnie tego typu rzeczy przyjdzie nam wykonywać po wyborze tej profesji. Oprócz tego możemy wykonywać również bardzo cenne plecaki. Po osiągnięciu 350 poziomu musimy wybrać jedną z trzech specjalizacji: Mooncloth Tailoring, Shadoweave Tailoring lub też Spellfire Tailoring. Jest to profesja dość łatwa do wyćwiczenia jednak nie przynosi ona wielkich dochodów.

IkonaKowalstwo (Blacksmithing) to profesja przeznaczona dla klas dobrze czujących się w walce wręcz. Kowale produkują bardzo dobre bronie oraz silne pancerze. Po osiągnięciu 200 poziomu musimy wybrać pomiędzy Armorsmith a Weaponsmith. Jeżeli wybraliśmy to drugie to po osiągnięciu poziomu 300 musimy wybrać z Master Axesmith, Master Hammersmith, Master Swordsmith. Każdy wybór jest nieodwracalny i wiąże się z wykonaniem nie małej ilości questów, dlatego wypada się nad nim dobrze zastanowić.

IkonaKuśnierstwo (Leatherworking) to profesja, która pozwala na wyrób pancerza typu leather oraz mail. Po osiągnięciu 200 poziomu musimy wybrać jedną z dróg: Dragonscale Leatherworking (nacisk na pancerze mail) lub Elemental Leatherworking/Tribal Leatherworking (pancerze leather). Dzięki tej profesji możemy również tworzyć Armor Kit’y i plecaki na amunicję. Dzięki leatherworking możemy również stworzyć cloaki. Na profesji można dość dobrze zarobić. Najlepiej połączyć ją z profesją skinning, gdyż skóry to jej główny surowiec.

IkonaSkórowanie (Skinning) jest profesją podobną do miningu. Zamiast kopania w skałach i wydobywania sztabek zdejmujemy skóry z martwych zwierząt. Do zdejmowania skór przyda nam się specjalny nóż, który możemy zakupić zwykle u vendora znajdującego się obok trenera profesji. Skinning bardzo dobrze jest połączyć z leatherworkingiem. Po osiągnięciu poziomu 100 możemy wyliczyć czy będziemy w stanie zdjąć skórę z danego zwierzęcia. Profesja jest bardzo dochodowa.

IkonaZaklinanie (Enchanting) to profesja, która jest przydatna dla każdej z dostępnych klas, ponieważ polega ona na ulepszaniu swoich przedmiotów. Jest to ciężka do trenowania profesja za sprawą drogich i ciężko spotykanych materiałów. Materiały uzyskujemy poprzez disenchant przedmiotów – zielonych, niebieskich bądź też fioletowych. Enchanter może tworzyć różdżki oraz ulepszać już istniejące przedmioty. Profesja nie jest raczej dochodowa ponieważ ulepszeń nie możemy wystawić w domu aukcyjnym.

IkonaZielarstwo (Herbalism) to profesja polegająca na zbieraniu różnegotypu ziół – na zasadzie podobnej do skinningu i minningu. Nie potrzebujemy do tego żadnego narzędzia. Jest to opłacalna profesja, którą najlepiej połączyć z alchemią. Kiedy zdecydujemy się trenować tą profesję otrzymujemy nową umiejętność – Find Herbs, która pomaga nam znajdować zioła poprzez zaznaczenie ich na minimapie znajdującej się w prawym górnym rogu. Herbalism wykorzystywany jest również w pobocznej profesji cooking.

Profesje poboczne w World of Warcraft


IkonaGotowanie (Cooking) to profesja polegająca na przygotowaniu potraw oraz napojów dla naszej postaci lub kolegów z drużyny. Przedmioty te nie mogą być użyte podczas walki jednak skutecznie przywracają zdrowie, manę oraz wzmacniają postać poza nią. Nauka profesji może zająć trochę czasu a to za sprawą rzadko spotykanych składników potraw. Cooking to bardzo rozwinięta profesja jeżeli chodzi o ilość receptur dostępnych w grze. Aby przygotować daną potrawę potrzebny będzie jakiekolwiek źródło ognia.

IkonaJeździectwo (Riding) to profesja, która ma za zadanie ułatwić i usprawnić nam poruszanie się po świecie World of Warcraft. Po nauce jeździectwa możemy stać się posiadaczem mounta lub też flight mounta. Jest to profesja, której nie trzeba ćwiczyć, wystarczy wykupić umiejętność co jest niestety bardzo drogie (ostatni poziom 5000 gold). Podobnie na ziemi jak i po niebie możemy poruszać się z dwiema prędkościami (+60 % oraz +100%), aby poruszać się na flight mouncie po Northrendzie musimy wydać dodatkowe 1000g.

IkonaPierwsza Pomoc (First Aid) to bardzo istotna profesja. Pozwala ona na tworzenie bandaży, którymi możemy leczyć siebie oraz członków naszej drużyny. Bandaże nie mogą być używane podczas walki jednak bardzo szybko leczą rany poza nią. Po każdym bandażowaniu musimy odczekać 60 sekund aby móc znowu się uleczać. W profesji tej istnieje 12 recept – wszystkich możemy nauczyć się od trenera. Aby przygotowywać bandaże nie musimy być wyposażeni w żadne narzędzie do tego przeznaczone.

IkonaRybactwo (Fishing) to profesja, która umożliwia nam łowienie ryb oraz innych rzeczy (czasem przedmioty lub złoto) ze wszystkich zbiorników wodnych na mapie. Wyłowione ryby możemy wykorzystać jako składniki cookingu. Profesja jest bardzo czasochłonna. Do łowienia ryb wymagana jest wędka, którą możemy zakupić u vendora znajdującego się obok trenera.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)