World of Warcraft – Informacje

Okładka gry World of warcraft

World of Warcraft
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Activision Blizzard
Dystrybutor: CD Projekt
Data premiery (Świat): 23.11.2004
Data premiery (Polska): Data nieznana

Minęły cztery lata od wydarzeń Warcrafta III: Reign of Chaos w czasie których świat Azeroth przeszedł wiele zmian. Kiedy zmęczone walką rasy zaczęły odbudowywać swoje zniszczone królestwa, nowe zagrożenia pojawiają się i zalewają świat…

World of Warcraft jest grą online role-play która rozgrywa się w wielokrotnie wyróżnianym świecie Warcrafta. Gracze wczuwają się w rolę bohaterów Warcrafta poprzez liczne podróże, przygody i rozwiązywanie zadań na cały ogromnym świecie. Jako gra typu „Massively Multiplayer”, World of Warcraft pozwala tysiącom graczy na wzajemne oddziaływanie na siebie w krainach Azeroth. Niezależnie czy walcząc ramie w ramie, czy stojąc naprzeciwko siebie, gracze będą zaprzyjaźniać się, tworzyć sojusze i konkurować z wrogami o moc i chwałę!

Stale pracująca grupa tworzy nowe przygody, lokacje do odwiedzenia i przeciwników do zniszczenia. Takie działanie ma na celu sprawić że gra nie będzie taka sama z miesiąca na miesiąc i będzie oferowała nowe wyzwania przez lata.


Główne cechy gry World of Warcraft:

- Podróżuj wraz z tysiącem innych graczy w tym samym czasie.
- Odkrywaj ogromny świat pełen fortów, pustyń, zaśnieżonych gór, i innych egzotycznych ziem.
- Wybierz spośród trzech rodzajów serwerów aby najlepiej dopasować go do Twoich preferencji: Normalny, Gracz kontra Gracz (PvP) i Role-play.
- Zasil szeregi Hordy lub Przymierza jako jedna z ośmiu grywalnych ras : Ludzi, Krasnoludów, Nocnych Elfów, Gnomów, Orków, Taurenów, Nieumarłych czy Troli
- Wybierz spośród dziewięciu klas wśród których między innymi: święci paladyni, zmiennokształtni druidzi, potężni wojownicy i magowie, przywołujący demony warlockowie i innych.
- Spotkaj na swej drodze wiele znanych i nowych postaci i potworów – Przybliż sobie historię świata Azeroth poprzez wykonywanie wielu różnorodnych zadań.
- Zagłęb się w liczne podziemia które czekają na odkrycie ich tajemnic.
- Podziwiaj sześć stolic które służ± jako główne miejsca spotkań dla ras zamieszkujących je.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)