Wrath of The Lich King – Informacje

OkladkaWorld of Warcraft: Wrath of The Lich King

Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Activision Blizzard
Dystrybutor: CD Projekt
Data premiery (Świat): 13.11.2008
Data premiery (Polska): 13.11.2008

Najnowszy dodatek do World of Warcraft autorstwa firmy Blizzard Entertainment dodaje szeroką gamę epickiej zawartości do istniejącego świata gry. Gracze osiągną wyżyny mocy, zwiedzą nowy, ogromny kontynent i stoczą boje z innymi wysokopoziomowymi herosami aby zdecydować o losach Azeroth.

Wraz z otwarciem Mrocznego Portalu i odnowieniu wojny z niszczycielskimi zapędami Płonącej Krucjaty, bohaterowie Azeroth nie poświęcali zbyt wielu myśli lodowemu pustkowiu krainy Northrend i ukrytym w niej potężnym, starożytnym siłom. Ale siły upadłego imperium Nerubian i ich złowrogiego zwierzchnika nie zapomniały o Azeroth…

Dawny Rycerz Śmierci, a teraz Król Lisz, Arthas, zapoczątkował wydarzenia, które mogł doprowadzić do zagłady wszystkiego co żyje w Azeroth, a jego armie nieumarłych mogą już wkrótce zalać cały świat. Tylko najwięksi bohaterowie mają szansę przeżyć w skutej lodem krainie i stać się ostatnią nadzieją na pokrzyżowanie planów Arthasowi, a być może nawet zlikwidowanie zagrożenia z jego strony po wsze czasy!

Stale pracująca grupa tworzy nowe przygody, lokacje do odwiedzenia i przeciwników do zniszczenia. Takie działanie ma na celu sprawić że gra nie będzie taka sama z miesi±ca na miesiąc i będzie oferowała nowe wyzwania przez lata.

Główne cechy gry:

- Okiełznaj nekromantyczne moce Death Knighta, pierwszej klasy heroicznej w World of Warcraft.
- Questuj do poziomu 80, zdobywając potężne nowe umiejętności i talenty podczas tej podróży.
- Poznaj sztukę wzmacniania czarów przy pomocy nowej profesji – Inskrypcji (możliwość modyfikacji istniejących czarów oraz zdolności np. dodanie do czaru Fireball knockbacka albo dodatkowych obrażeń).
- Staw czoła niebezpieczeństwom nowego kontynentu Northrend – lodowej domeny Króla Licha.
- Zaangażuj się w epicką walkę oblężniczą, używaj±c potężnych machin oblężniczych by siać destrukcję wśród możliwych do zniszczenia budynków na Twojej drodze.
- Zmień wygląd swojego bohatera używając nowych opcji dostosowywania postaci – włącznie z nowymi fryzurami i tańcami.
- Eksploruj niebezpieczne nowe lochy wypełnione jednymi z najbardziej niebezpiecznych stworzeń i największych skarbów w Azeroth.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)