Herbalism – zielarstwo – Poradnik profesji wow

IkonaZielarstwo (Herbalism) – Poradnik profesji
Z tego poradnika dowiesz się jak szybko i skutecznie zdobyć najwyższy poziom w profesji Herbalism. Profesja ta podobna jest do górnictwa, ponieważ również polega na zbieraniu różnego typu składników. Nie wymaga ona recept nie dostępnych u trenera. Najbardziej powiązaną z zielarstwem profesją jest alchemia oraz inskrypcje. To właśnie w tych profesjach najczęściej przyjdzie nam wykorzystać zebrane zioła.

Aby zacząć przygodę z zielarstwem należy odwiedzić jednego z trenerów. Trenerzy znajdują się w głównych miastach Azeroth. Najlepiej będzie zapytać strażnika, on wskaże nam drogę do trenera. Uczymy się Apprentice Herbalism. Możemy już zbierać następujące zioła Peacebloom, Silverleaf, Earthroot. Ziół tych szukamy w następujących miesjach Durotar, Dun Morogh, Elwynn Forest, Teldrassil, Azuremyst Isle, Tirisfal Glades, Mulgore oraz Eversong Woods. W ten sposób osiągniemy w szybki sposób poziom 50 naszej profesji.Po osiągnięciu poziomu 50 ponownie udajemy się do trenera profesji. Tym razem uczymy się Herbalism Journeyman. W ten sposób możemy już zbierać trzy nowe rośliny Mageroyal, Briarthorn oraz Stranglekelp. Ziół tych należy szukać w Silverpine Forest, Redridge Mountains, Loch Modan oraz w The Barrens. Wbrew pozorom w The Barrens występuje bardzo duża liczba ziół, prawdopodobnie największa ich ilość. Po osiągnięciu poziomu 150 udajemy się do trenera aby nauczyć się Herbalism Expert. Teraz możemy wydobywać takie rośliny jak Bruiseweed, Wild Steelbloom, Kingsblood, Stranglekelp oraz Liferoot. Znajdziemy je w Stonetalon Mountains, Hillsbrad Foothills oraz w Wetlands. Na poziomie 170 uczymy się Herbalism Artisan. Możemy wydobywać Kingsblood, Liferoot, Fadeleaf, Khadgar’s Whisker, Goldthorn, które znajdziemy w Stranglethorn Vale i Arathi Higlands. Jeżeli nie jesteś graczem serwera PvE i nie posiadasz wysokiego lvlu (70) radzimy udać się w to drugie miejsce. Na poziomie 210 nie udajemy się do trenera lecz możemy wydobywać już Sungrass i Purple Lotus, które znajdziemy w The Hinterlands. Po osiągnięciu 245 poziomu możesz również zbierać Ghost Mushrooms w jaskiniach.

Na poziomie 270 znów nie odwiedzamy trenera lecz znacznie poszerzamy nasze umiejętności zbierackie. Możemy teraz zrywać takie rośliny jak Sungrass, Gromsblood, Golden Sansam, Dreamfoil, Mountain Silversage i Plaguebloom. Dużą ich ilość zagwarantuje nam Azsahara oraz Felwood. Gdy osiągniemy poziom 300 naszej profesji udajemy się na kontynent z pierwszego dodatku – Outland aby nauczyć się Herbalism Master, oczywiście u trenera profesji. Teraz możemy zbierać Felweed i Dreaming Glory, które znajdizemy w Hellfire Penninsula. Od poziomu 325 jesteśmy w stanie zrywać Ragveil, Flame Cap, Terrocone, Felweed, Dreaming Glory, w tym celu udajemy się do Zangarmarsh lub Terrokar Forest.

Po osiągnięciu poziomu 350 udajemy się do krainy z drugiego dodatku aby nauczyć sie u trenera Herbalism Grand Master. W Howling Fjord zbieramy Goldclover aż do poziomu 400. Następnie w Sholazar Basin zrywamy Goldclover i Adder’s Tongue aż do czasu gdy osiągniemy poziom 435. Ostatnim naszym przystankiem będzie The Storm Peaks gdzie do najwyższego poziomu – 450, będziemy zbierać Lichbloom oraz Icethron. Życzymy powodzenia w levelowaniu profesji.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)