Instancja Icecrown Citadel: The Frozen Halls

Obrazek W patchu oznaczonym numerkiem 3.3 został wprowadzony nowy raid oraz instancja dla pięciu osób, której właśnie tyczy się ten dział. Miejsce to zostało nazwane Icecrown Citadel, a na samym końcu tej instancji przychodzi nam się zmierzyć z samym Królem Liszem. Nowa strefa zostanie podzielona na trzy części. Graczom w potyczce będą towarzyszyły postacie specjalne Jainie Proudmoore (Przymierze) oraz Sylvanas Windrunner (Horda). Aby móc wejść do kolejnych poziomów Icecrown Citadel, będziemy musieli ukończyć wcześniejsze. Każda strefa przy obu poziomach trudności będzie traktowana jako oddzielna instancja. Na poziomie heroic każde skrzydło będzie miało oddzielnie liczony czas odblokowania. Na bohaterów świata Azeroth czekają również atrakcyjne nagrody. Gracze za pokonanie sojuszników Króla Lisza otrzymają itemy na poziomie 219 (normal mode) oraz 232 (heroic mode).
Obrazek

The Forge of Souls to pierwsze skrzydło nowej strefy. Gracze szybko zorientują się że nie będzie łatwo walczyć z nowymi przeciwnikami. Wraz z naszym pomocnikiem będziemy musieli pokonać wiele maszyn znanych jako soul grinders. Jeżeli uda nam się tego dokonać będziemy mogli przejść dalej w poszukiwaniu nowych przygód. Bronjahm, the Godfather of Souls to pierwszy boss z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. Obserwuje on prace w Forge of Souls. Dopiero po jego pokonaniu możemy zacząć walkę z maszynami. The Devourer of Soulss pilnuje dusz skradzionych przez Króla Lisza. Jest również odpowiedzialny za wszelkie maszyny. Jeżeli pokonamy tych dwóch bossów możemy udać się do kolejnego skrzydła.

ObrazekPit of Saron to druga część cytadeli. Aby dostać się do tej strefy musimy przejść najpierw tą opisaną powyżej. Zanim przyjdzie zmierzyć się nam z tytułowym mistrzem tego skrzydła będziemy musieli wraz ze swoimi liderami uwolnić pojmanych przez plagę mieszkańców Azeroth. Być może uda nam się uzyskać jakieś informacje co do położenia Króla Lisza. Forgemaster Garfrost jest bossem odpowiedzialnym za bronie, którymi walczy plaga. Mając dostęp do dużej ilości materiałów i wiedzę o potężnych broniach może on stworzyć dość duży problem. Krick i Ick Krick to gnom zaś Ick to jego przerażający wierzchowiec. Razem nadzorują pracę bezmózgich zombie zatrudnionych do ciężkich prac w kopalni. Scourgelord Tyrannus to ostatni i najsilniejszy boss z tego skrzydła cytadeli. Ten potężny wojownik nie zawaha się ani chwili aby użyć swojej mocy przeciwko tym, którzy ośmielili się wkroczyć do podziemi. Wygranie z tym bossem jest konieczne jeśli myślimy o trzeciej, ostatniej części Icecrown Citadel.

ObrazekHalls of Reflection to trzecia i ostatnia część tej strefy. Aby do niej dotrzeć musimy pokonać wszystkich wcześniejszych bossów występujących w Icecrown Citadel. W trzeciej części instancji gracze szybko rozpoznają broń z jaka przyjdzie im się zmierzyć. Frostmourne – oręż samego Króla Lisza, który jest coraz bliżej. Falric i Marwyn to kapitanowie Arthasa Menethila za życia oraz kapitanowie straszliwej plagi Króla Lisza po śmierci. Zniszczą każdego kto zakłóci ich spokój. Na sam koniec czeka nie kto inny jak wspominany w tym artykule już kilka razy Lich King. Sylvanas pranie zemsty, ponieważ została ona skazana przez Króla Lisza na życie jako nieumarła kreatura. Jaina zaś pragnie odszukać chociaż część duszy Arthasa, którą uwięził Lich King. Obydwaj liderzy przyprowadzili ze sobą pięciu śmiałków, którzy odważą się stawić czoła Królowi Liszowi. Jest to niepowtarzalna okazja żeby na własnej skórze doświadczyć gniewu i mocy Arthasa.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)