Mining – Górnictwo – Poradnik profesji wow

IkonaGórnictwo (Mining) – Poradnik profesji
Z tego poradnika dowiesz się jak skutecznie lvlować profesję górnika. Górnictwo ro profesja przynosząca bardzo duże dochody gdyż wydobywane sztabki są porządane przez innych graczy zajmujących się engineeringiem, blacksmithingiem oraz jawelcraftingiem. Sztabki osiagają na aukcjach niekiedy bardzo wysokie ceny a wydobywanie ich nie jest trudne.

Aby rozpocząć naszą przygodę z górnictwem udaj się do trenera znajdującego się w głównych miastach i naucz się Apprentice Mining. U vendora znajdującego się obok trenera zakup narzędzie do wydobywania surowca – jest ono niezbędne, kosztuje bardzo mało. Gdy wydobędziesz już około 30 copper Ore udaj się do stolicy aby tam przetopić je na sztabki. Zachowaj je, gdyż będą one potrzebne potem. Copper Ore łatwo znajdziesz w następujących miejscach: Durotar, Dun Morogh, Elwynn Forest, Darkshore, Azuremyst Isle, Tirisfal Glades, Mulgore, Eversong Woods.

Po osiągnięciu poziomu 65 udaj się do trenera profesji i naucz Mining Journeyman oraz wszystkich pozostałych umiejętności przetapiania jakie są w tym momencie dostępne na Twój poziom. Teraz czeka nas dość trudna część lvlowania ponieważ nie ma jasno określonych miejsc gdzie występuje Tin Ore. Szukając tego surowca często spotkamy Copper Ore. Gdy osiągniesz 75 poziom poprzez kopanie Tin Ore udaj się do stolicy by przetopić je i wraz z wcześniej wytworzonymi Copper Ore zrób kilka Bronze Bars. To powinno zapewnić Ci 90-95 level górnictwa. Gdy osiągniesz 75 poziom możesz nauczyć się u trenera jak wytapiać Silver Ore. Przetapiając je oraz pozostałe surowce powinieneś bez problemu wbić level 125. Surowców do tego potrzebnych najlepiej szukać w takich miejscach jak: Thousand Needles oraz Redridge Mountains.


Po osiągnięciu poziomu 125 udaj się do trenera i naucz Mining Expert. Po osiągnięciu poziomu 155 możesz nauczyć się jak przetapiać Gold Ore. Powinieneś osiągnąć w ten sposób poziom 175. Jeżeli w domu aukcyjnym są dostępne Gold ore lub Silver ore za przystępną cenę, możesz kupić je, przetopić i sprzedać w sztabkach. Surowców na ten level najlepiej szukać w Arathi Higland oraz Thousand Needles.

Na poziomie 225 odwiedź ternera górnictwa. Na 230 również. Nauczy on nas tym razem jak przetapiać Truesilver Ore oraz Mithril Ore. To pierwsze pomoże Ci uzyskać 245 level profesji. Surowców na ten level najlepiej szukać w następujących miejscach: The Hinterlands oraz Tanaris.

Teraz musimy uzyskać 5 punktów poprzez kopanie Small Thorium Veins. Po dokonaniu tego udajemy się do ternera, który nauczy nas jak przetapiać Thorium Bar. Dzięki temu będziemy mogli kopać w Rich Thorium Veins. To powinno wystarczyć nam do osiągnięcia poziomu 70. Dla graczy powyżej 65 levelu polecam udanie się do Winterspring, natomiast dla graczy o niższych levelach Eastern Plaguelands.

Na poziomie 300 należy udać się na kontynent z dodatku The Burning Crusade. Spotykamy trenera i uczymy się Mining Master. Teraz w całym Hellfire Peninsula możemy wydobywać Fel Iron Ore. Wydobywamy to do poziomu 325. Następnie znów udajemy się do ternera gdzie uczymy się wydobywać Adamantite Ore. Najlepszym do tego terenem będzie Nagrand.

Po osiągnięciu 350 poziomu udajemy się do krainy z drugiego dodatku do gry – Wrath of The Lich King. U ternera ćwiczymy Mining Grand Master. W Boren Tundra wydobywamy Cobalt Ore aż do poziomu 400. Następnie udajemy się do trenera i uczymy się jak wydobywać Saronite Ore. Najlepszym do tego miejscem będzie Sholazar Basin. W ten sposób uzyskamy level 450 – najwyższy.

Oczywiście istnieją również inne recepty dla miningu. Każdą z nich możesz zobaczyć klikając tutaj.

O Rhon

Był sobie kiedyś wojownik, mag, niecny i podstępny rzezimieszek - pogardzony przez społeczeństwo znalazł własny sposób na świat, na wielką przygodę, życie zgodne tylko z jego zasadami "żyć aby przetrwać". Zabijać wszystko co się rusza - takie motto towarzyszy Rhonowi od narodzin. W zimowe dni znajdziesz mnie na wyżynach Molten Core, zaś w letnie ciepłe wieczory na Abyssal Maw. Daj znać jak będziesz w pobliżu :)